Pozycjonowanie Tychy

Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Pozycjonowanie Tychy

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową...analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Pozycjonowanie jako konkurencyjny biznes w Polsce

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów kluczowych to istotna kwestia, gdyż to od tego zależy czy nasza witryna na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ mogą one nie zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Trochę podstaw z dziedziny pozycjonowania

SEO jest to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji zadanej strony w wynikach wyszukiwania. Generalnie to dość łatwe, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar na który dana strona zakłada swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, że jest to proces, zatem na konkrety musimy poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Takie pozycjonowanie to metoda, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, bez ryzyka usunięcia witryny z pozycji. Jest również 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dodane: 21-11-2014 09:57

Widok do druku:

Pozycjonowanie Tychy